Domů   RSS   Registrace  

Informace / oznámení | Obec Trnávka

Nacházíte se zde: www.trnavka.cz  » Obec  » Informace  » Informace / oznámení

Informace / oznámení

 

 

 

   

MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ (koronavirus)

V přiložených souborech naleznete mimořádná opatření vydaných dne 6. dubna 2020.

MO, které ruší MO k prodeji OOP

MO omezení pohybu osob s výjimkami

MO nařízení k vyčlenění lůžek v krajích a hl. města Prahy

MO maloobchodního prodeje a prodeje služeb v provozovnách

 
 

 


 

NABÍDKA PRÁCE 

Beskydské uzeniny Chodura přijmou zaměstnance na hlavní pracovní poměr nebo brigádníky do výroby na pracoviště ve Frýdku – Místku a na expedici do Fryčovic. Zájemce bez praxe zaškolíme. Více informací na www.chodura.cz

 
   

 

MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ (koronavirus)

V přiložených souborech naleznete mimořádná opatření s účinností od 1. dubna 2020.

MO nošení ochranných prostředků dýchacích cest

MO prodloužení nařízení omezeného provozu

MO prodloužení omezení pohybu osob

 
 

 


 

MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ (koronavirus)

Přiložěně naleznete mimořádné opatření poskytovatelům sociálních služeb.

 

 

 

 F4

 

 


 

 

FCC Česká republika, s.r.o. - SVOZ ODPADU (koronavirus)

Přiložěně naleznete požadovaný postup při svozu odpadu v době epidemiologie COVID-19.

 

 

 

 FCC 1FCC 2

 

 


 

DOPORUČENÍ PROVÁDĚNÍ OPATŘENÍ K OCHRANĚ VEŘEJNÉHO ZDRAVÍ (koronavirus)

Přiložěně naleznete soubor s doporučením hejtmana MSK s cílem koordinovat provádění opatření k ochraně veřejného zdraví.

 

 

 

 Doporučení 3

 

 


 

DOPORUČENÍ UŽÍVÁNÍ OCHRANNÝCH PROSTŘEDKŮ (koronavirus)

Přiložěně naleznete soubory s doporučeními Ministerstva zdravotnictví ČR k používání některých ochranných prostředků.

Doporučení 1

Doporučení 2

 

 
 

 


 

STANOVISKO NRC PRO HYGIENU PŮDY A ODPADŮ K PREVENCI NÁKAZY (koronavirus)

V přiložených souborech naleznete stanoviska Národního referenčního centra pro hygienu půdy a odpadů k prevenci nákazy u pracovníků nákládajících s kontaminovaným odpadem.

Stanovisko 1 

Stanovisko 2

 
 

 


 

MIMOŘÁDNÁ OPATŘENÍ (koronavirus)

Přiložěně naleznete soubory s mimořádnými opatřeními ze dne 23. března 2020 vydanými Ministerstvem zdravotnictví. 

MO zákazu maloobchodního prodeje

MO poskytovatelů zdravotních služeb

MO orgánů veřejné moci, správních orgánů

MO lékařů

 
 

 


 

LINKA PSYCHOLOGICKÉ POMOCI (koronavirus)

Přiložěně naleznete letáky s kontakty na vojenskou linku psychologické pomoci spojenou s možnými radami a řešením nelehkých situací vzniklých obavami z nově vzniklého koronaviru.

 

 

  

 

 

leták vojenská pomocpomoc

 

 

 

POKYNY A DOPORUČENÍ (koronavirus)

Přiložěně naleznete pokyny a opatření k zamezení rozšíření nákazy koronaviru.

 

 

senioři společně

 

 

POŠTA TRNÁVKA

Česká pošta informuje, že až do odvolání dochází k omezení otevírací doby pro klienty pošty Trnávka. Otevírací doba se upravuje tak, že pošta se uzavře nejpozději v 16.00 hodin. 

Otevírací doba pošty v Trnávce: Po, St, Pá - od 13.00 do 16.00 h

                                                       Út, Čt - od 8.00 do 10.30 h

Česká pošta dále oznamuje, že od pondělí 23. března nebude důchod seniorům vyplácen na pobočkách, ale bude jim přinesen přímo do jejich domovů. V případě, že senior nebude doma zastižen, může zavolat na svoji poštu a domluvit si konkrétní datum, kdy mu pošťáci důchod domů doručí.
Telefon na poštu v Trnávce je 556 729 062. 

 
 
 

 
USNESENÍ VLÁDY ČR O PŘIJETÍ KRIZOVÉHO OPATŘENÍ (koronavirus)

Přiloženě informujeme o povinném nošení ochranných prostředků ze dne 18. března 2020.

 

 

 

 

 

 

usnesení

 

 

 
 

 
MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ (koronavirus)

Přiloženě informujeme o opatření doporučení dezinfekce ze dne 18. března 2020. 

 

 

 

dezinfekce

   
 

ROUŠKY PRO OBČANY TRNÁVKY (koronavirus)

Informujeme občany Trnávky, že od středy 18. března 2020 mají na Obecním úřadě k dispozici ručně šité roušky, které je třeba vyvařit na 90 stupňů a vyžehlit. Vzhledem k jejich omezenému množství prosíme, aby této nabídky využili občané, kteří si roušku nemohou sami ušít. Pokud o roušku máte zájem, volejte na tel. číslo 721 860 150.

 
 
PRODEJNA COOP TRNÁVKA (koronavirus)

Oznamuje občanům, že od čtvrtku 19. března 2020 bude otevřena do 16.00 hodin a vstup do prodejny bude povolen pouze v roušce. Jednorázové roušky jsou k dispozici před vstupem. 

V souvislosti s novým opatřením vláda zakazuje všem osobám přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin v čase mezi 8.00 a 10.00 hodin, a to s výjimkou osob starších 65 let věku a majitelů a zaměstnanců provozovatele prodejny.

 
 
 

VodoTech (koronavirus)

Z preventivních důvodů jsme se rozhodli omezit fyzický kontakt pracovníků společnosti VodoTech, která pro nás provádí fyzické odečty vodoměrů, s našimi odběrateli. A připraveny máme alternativní způsoby, jak nám lidé stav svého měřidla můžou pohodlně nahlásit. Více informací najdete v přiložené tiskové zprávě.

Mgr. Marek Síbrt/mluvčí

 

 

 

 VodoTech

 
 

OPATŘEN VLÁDY ČR (koronavirus)

Vláda ČR vydala v pondělí 16. března 2020 několik opatření proti nákaze koronavirem. Viz příloha.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O1 O5

O4

 

 

 
 
 

SmVaK (koronavirus)

Zákaznická centra a obchodní místa SmVak Ostrava jsou až do odvolání uzavřena. Viz příloha.

 

 

 

 

 

SmVaK - uzavření 

 
 

MŠ KATEŘINICE (koronavirus)

Mateřská škola Kateřinice oznamuje rodičům, že od úterý 16. března 2020 bude z důvodu vyhlášení nouzového stavu uzavřena. 

Rodičům dětí umístěných v MŠ v Kateřinicích oznamujeme, že žádosti na ošetřovné si mohou vyzvednout přímo v MŠ 17. března 2020 do 12.00 hodin, v pátek 20. března 2020 od 13.00 do 15.00 hodin a následovně v pondělky nebo středy od 14.00 do 17.00 hodin na Obecním úřadě v Kateřinicích.

 
 
 

ZMĚNA ÚŘEDNÍCH HODIN (koronavirus)

Obecní úřad Trnávka informuje občany, že v souladu s nařízením vlády ČR budou až do odvolání úřední hodiny omezeny. V pondělí a středu od 8.00 do 9.00 a od 14.00 do 16.00 hodin. Dále žádáme občany, aby omezili osobní kontakt s pracovníky OÚ a veškeré platby prováděli bezhotovostně bankovním převodem na účet obce. V případě potřeby volejte na telefonní číslo úřadu 721 860 150.

 

 
 

OBČANÉ V KARANTÉNĚ (koronavirus)

Informujeme občany Trnávky, kteří byli zařazeni do karantény spojené s koronavirem, že bylo zřízeno kontaktní telefonní číslo 721 860 150, na kterém mají možnost zařídit si nákup potravin, léků a hygienických potřeb. Tato služba platí pouze pro občany, kteří nemají možnost si nákup sami zajistit. Volat můžete pouze v pracovní dny od 8.00 do 13.00 hodin.

 

 
 

OBECNÍ KNIHOVNA (koronavirus)

Informujeme občany, že Obecní knihovna v Trnávce je z důvodu epidemiologické situace dočasně UZAVŘENA.

 

 
 

OMEZENÍ AUTOBUSOVÉ DOPRAVY (koronavirus)

Informujeme občany, že z důvodu přerušení školní docházky dojde k omezení veřejné linkové autobusové dopravy, a to od pondělí 16. března 2020. Autobusy budou jezdit podle jízdního řádu platného v období letních prázdnin. Více informací na www.portal.idos.cz a na www.kodis.cz.

 

 
 

SBĚR VELKOOBJEMOVÉHO A NEBEZPEČNÉHO ODPADU

Společnost FCC Česká republika, s. r. o. ve spolupráci s Obecním úřadem Trnávka oraganizuje dne 9. května 2020 sběr nebezpečného a velkoobjemového odpadu formou pojízdné sběrny, která bude k dispozici v bývalém areálu JZD. 

 

 

 

 

 

 

Velkoobjemové kontejnery 2020

 
 

KORONAVIRUS V ČESKU 

Krajská hygienická stanice zřídila speciální non-stop infolinku, na kterou se mohou občané kdykoliv obrátit. Odborníci jim poradí, jak postupovat ať už při návratu z míst, kde se koronavirus objevil, nebo i v případě podezření na nákazu.

Lidé mohou volat na čísla 595 138 118, 595 138 119 a 595 138 147, je možné také využít linku 112 (od 3. března 2020), která je propojená přímo s epidemiology.

Moravskoslezský kraj vyhlásil zákaz návštěv v nemocnicích, domovech seniorů i ostatních sociálních zařízeních, které zřizuje. Jde o opatření, které má chránit nejen hospitalizované pacienty, klienty domovů, ale i jejich zaměstnance a zdravotníky. (Zákaz návštěv se netýká dětských oddělení v nemocnicích. Tam platí pouze omezení, dítě může jeden z rodičů navštívit).

Bezpečnostní rada Moravskoslezského kraje zákaz návštěv důrazně doporučuje i zřizovatelům ostatních zařízení.

Bezpečnostní rada Moravskoslezského kraje doporučila zrušit konání veřejných akcí, na kterých se má sejít nad 500 lidí.

Pokyny obdrželi také ředitelé všech škol v regionu. Dostali doporučení evidovat žáky, kteří pobývali v oblastech označovaných za ohniska nákazy. Tyto děti by měly zůstat na doporučované dva týdny doma.

Bezpečnostní rada Moravskoslezského kraje žádá ředitelé všech škol v regionu, aby neorganizovali zájezdy do rizikových oblastí.

V Moravskoslezském kraji mají tři nemocnice infekční oddělení, všechna byla uvedena do stavu zvýšené pohotovosti. Tato oddělení jsou v Nemocnici s poliklinikou Havířov, ve Slezské nemocnici v Opavě a ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Celkově mají k dispozici 146 infekčních lůžek.

V návaznosti na jednání Bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje dne 2. 3. 2020 důrazně žádáme řídit se obecným doporučením k aktuální epidemiologické situaci, jak postupovat při návratu z rizikových oblastí Itálie, vydaným Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje v Ostravě, jehož naplňování má za cíl snížit možnost přenosu nákazy mezi obyvateli.

V případě školských zařízení doporučujeme apelovat na zletilé žáky a studenty a nezletilé děti a žáky s jejich zákonnými zástupci, kteří pobývali v oblastech se zvýšeným výskytem nákazy, aby po dobu 14 dnů po návratu z této oblasti preventivně do školy či školského zařízení nedocházeli a zůstali v domácí karanténě, resp. aby zákonní zástupci nezletilé děti a žáky do školy neposílali.

Zároveň školským zařízením doporučujeme využít všech dostupných informačních kanálů (např. BAKALÁŘI, e-mail, SMS) k předání doporučení zákonným zástupcům.

V přiložených článcích neleznete informace, jak se chovat v nařízené karanténě po návratu z rizikových oblastí a další mimořádná opatření.

 

 

Koronavirus 

Karanténa a jak se v ní chovat

 

F3

D3 

 
 

MÍSTNÍ POPLATKY NA ROK 2020

Na svém zasedání dne 10. 12. 2019 schválilo zastupitelstvo obce Obecně závaznou vyhlášku č. 1/2019  o místním poplatku za provoz systému shromažďování, sběru, přepravy, třídění, využívání a odstraňování komunálních odpadů. Plné znění vyhlášky najdete na webových stránkách obce na úřední desce. Roční poplatek zůstává nezměněn ve výši 420 Kč za osobu a stejně jako každý rok je nutné jej uhradit do konce března, případně ve dvou splátkách.

 

Poplatek ze psů na rok 2020 činí 120 Kč za jednoho psa. Přihlašuje se pes starší 3 měsíců. Držitel psa je povinen ohlásit správci poplatku vznik své poplatkové povinnosti do 15 dnů ode dne jejího vzniku. Stejným způsobem je povinen také oznámit zánik své poplatkové povinnosti.

Oba tyto poplatky je nutné uhradit do konce března 2020 buď v hotovosti na Obecním úřadě v Trnávce v úřední dny, nebo převodem na  účet č. 25929801/0100. Variabilní symbol pro odpady je 1340+č.p. (např. Trnávka č.p. 16 – VS 134016), variabilní symbol pro psy 1341+č.p. (např. Trnávka č.p. 16 – VS 134116).

 

Obecní úřad Trnávka prosí občany, kteří doposud neuhradili poplatek za svoz odpadu na rok 2020, aby tak učinili do konce měsíce března. Dále informujeme, že vzhledem k vyhlášenému nouzového stavu o minimálním vycházení občanů z domovů, budou známky na rok 2020 občanům vylepeny přímo na popelnice pracovníky obce. Tímto prosíme občany, kteří budou mít poplatek uhrazen, aby v úterý 28. dubna 2020 po svozu odpadu, nechali popelnice před domem k případnému vylepení známky.

 
 
 

ZMĚNA JÍZDNÍCH ŘÁDŮ

Od 1. března 2020 dochází ke změnám jízdních řádů autobusů v oblasti Novojičínska.

Jízdní řády s platností od 1. března 2020 budou dostupné na webových stránkách www.portal.idos.cz v termínu od 17. února 2020.

 

 

 

 

Jízdní řády 2020 

 

 

 
 

NABÍDKA ZAMĚSTNÁNÍ

Firma Bartoň a Partner z Mošnova hledá zaměstnance na pozici pomocný uklízeč/ka. Vyhrazeno pro osoby s invalidním důchodem. Úklid 1x týdně (1-2 hodiny práce). Pracovní doba dle domluvy v čase 8-16 hod. Nástup možný ihned. Mzda 5.475 Kč

Kontakt: Martin Dudák, tel.: 735 171 157

 
 
 

IN.F.Obálka

Obálka do lednice neboli IN.F.Obálka je tady!

Jedná se o projektovou aktivitu Moravskoslezského kraje pod osobní záštitnou náměstka hejtmana pro sociální oblast Jiřího Navrátila MBA z projektu „Informace jako forma ochrany osob v seniorském věku“.  Aktivita je zaměřená na zvýšení kvality života seniorů a podporu jejich bezpečí. 
IN.F.Obálky jsou již k dispozici a senioři si je mohou vyzvednout na OÚ v Trnávce.

 

  • IN.F.Obálka (= Informace jako Forma ochrany) je plastová obálka, která obsahuje informační leták s pokyny k vyplnění, formulář k vyplnění, propisku, magnetu nebo samolepku (s nápisem: Zde je IN.F.Obálka,
    s telefonními čísly na složky záchranného systému).
  • IN.F.Obálka slouží k předání údajů o zdravotním stavu, užívaných lécích, kontaktech na příbuzné či blízké, v případě, že se senior
    v domácnosti ocitne v nebezpečí či ohrožení života, složkám záchranného systému, které jsou o této aktivitě informovány.
  • IN.F.Obálka může přispět k efektivnímu zajištění pomoci v situaci tísně, ohrožení zdraví nebo života. Je třeba vyplnit formulář s požadovanými údaji a vložit jej zpět do plastové obálky a umístit do lednice, nejlépe do vnitřní přihrádky dveří. Samolepkou nebo magnetkou označit dveře lednice nebo dveře z vnitřní strany bytu a tím způsobem budou informovány zasahující záchranné složky.

Upozornění: Moravskoslezský kraj ani Ministerstvo práce a sociálních věcí /jako iniciátoři této preventivně bezpečnostní akce/ nepověřily žádné osoby ani organizace kontrolou IN.F.Obálek!

Tento projekt je spolufinancován ze státního rozpočtu České Republiky
a rozpočtu Moravskoslezského kraje.

 
 
 

ZMĚNA JÍZDNÍCH ŘÁDŮ AUTOBUSŮ

Od 15. prosince 2019 dochází ke změnám jízdních řádů autobusů v naší obci.

Vice informací na idos.cz.

 

 

 JŘ 4.12.

 
 

eNeschopenka

Seznamte se s novým elektronickým systémem eNeschopenky, který nabyde v platnost od 1.1.2020, a který zásadním způsobem změní letitý způsob vyřizování pracovních neschopností, kdy elektronické zpracování přinese výrazné zjednodušení v předávání informací mezi nemocnými, lékaři, zaměstnavateli a ČSSZ, resp. okresními správami sociálního zabezpečení, které rozhodují o dávkách nemocenského pojištění a také je vyplácejí.

Přečtěte si přiložené desatero pro pojištěnce aneb co se mění a co zůstává...

 

 

 

 

 

 

neschopenky 2019 

 

 

 
 

NOVÉ LED OSVĚTLENÍ

V obci Trnávka bylo u domu s č. p. 127 na zkoušku nově nainstalováno LED osvětlení.

 
 
 

TAŠKY NA TŘÍDĚNÝ ODPAD 

Obec Trnávka nabízí svým občanům tašky na tříděný odpad. Stačí se v úřední den dostavit na Obecní úřad a sadu tašek, které jsou bezplatné, si odnést.

Sady tašek na třídění odpadů distribuované mezi občany byly pořízeny za finanční spoluúčasti
firem ASOMPO, a. s. a EKO - KOM, a. s. 

 
 
 

BEZPEČNOSTNÍ DESATERO

Vážení obyvatelé rodinných domů, bytů,

každý rok dochází k více než tisícovce požárů v obytných budovách. Měli bychom si uvědomit, že odpovědnost za své chování a za technické zabezpečení svých domovů proti požáru neseme pouze my sami. Aby k těmto požárům nedocházelo a nedocházelo tak i k úmrtím a zraněním, dodržujte přiložené "bezpečnostní desatero".

 

 

Bezpečnostní desatero 

 

 

 

MAJITELŮM PSŮ

Obecní úřad Trnávka upozorňuje občany, že se v obci množí případy volně pobíhajících psů, kteří následně napadají jiná zvířata. Každý majitel psa je
v souladu s platnou vyhláškou povinen řádně zabezpečit, aby se jeho pes nepohyboval volně po cizích pozemcích a aby neohrožoval osoby či zvířata. Porušení této vyhlášky je považováno za přestupek a může být řešeno
ve spolupráci s Policií ČR. Důrazně proto žádáme všechny majitele psů, aby svá zvířata zkontrolovali, zabezpečili a také po nich řádně uklízeli exkrementy a neznečišťovali tak obec. Děkujeme.

 
 
 

PODNIKATELŮM

Podnikatelům a živnostníkům, kteří mají sídlo nebo provozovnu na území Trnávky, nabízíme možnost bezplatné prezentace jejich činnosti na webových stránkách obce. Máte-li zájem, aby vaše firma byla uvedena na obecním webu
v záložce „Firmy“, zašlete na obecní úřad (ou@trnavka.cz) následující informace:

  • název firmy/podnikatelského subjektu či jméno živnostníka;
  • obor činnosti;
  • kontaktní informace (adresa sídla firmy či provozovny v Trnávce, kontaktní osoba, telefon, e-mail, www stránky apod.)
 
 


Obecní úřad Trnávka

Trnávka č.p. 1
742 58 Trnávkaobec Trnávka na mapě
Česká republika (CZ)

 

telefon - pevná linka (+420) 556 729 049

mobil (+420) 721 860 150

                 obec@trnavka.cz

datová schránka Datová schránka ID: 6mka7kv

Úřední hodiny:

PO  8.00 - 12.00  | 13.00 - 17.00
ST  8.00 - 12.00  | 13.00 - 17.00

 

ZÁKLADNÍ INFORMACE

 

 ZÚJ  569755
 Status  obec
 Katastrální výměra  6,1 km2
 Počet obyvatel  746
ženy  358
muži  388
děti do 15 let  116
 Počet domů  243
 Nadmořská výška  246 m
 Kraj Moravskoslezský 
 Okres Nový Jičín 
 Starosta  Dalibor Šimečka

 

DOPORUČUJEME

 Czech PointPolicie České republiky

 facebook

RESTAUROVÁNÍ POMNÍKU
1. SVĚTOVÉ VÁLKY

Z rozpočtu Obce Trnávka náklady
ve výši 38.000,- Kč.
Projekt je spolufinancován
ve výši 40.000,- Kč
z rozpočtu moravskoslezského kraje.

  detail obrázku 

 

 Obec Trnávka © 2020

 All rights reserved © 2020 | Powered by AYNICMSDomů | Kontaktní formulář Obce Trnávka | Registrace | Prohlášení o přístupnosti | Mapa webu | Textová verze